29-latek z Gniezna prowadził samochód pod wpływem alkoholu: Zatrzymany przez policjanta na wakacjach

29-latek z Gniezna prowadził samochód pod wpływem alkoholu: Zatrzymany przez policjanta na wakacjach

29-letni mieszkaniec Gniezna, mający w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu, zdecydował się na nieodpowiedzialne działanie i usiadł za kółko. Jego nieprzemyślane czyny zostały jednak przerwane przez funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, który pomimo dnia wolnego od pracy, pojechał do Gniezna.

Zdarzenie to miało miejsce 29 września o godzinie 15:00 na ulicy Składowej w Gnieźnie. To właśnie tam wrzesiński policjant zauważył nietrzeźwego mężczyznę prowadzącego BMW. Bez wahania, wrzesiński oficer interweniował: odebrał kierowcy kluczyki do pojazdu i powiadomił lokalną jednostkę policji w Gnieźnie.

Jak przekazał rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, Adam Wojciński, kierowca poddał się badaniu alkomatem. Wynik był alarmujący – 1,22 mg/l, co jest równoznaczne z prawie 2,5 promilem alkoholu we krwi. Na dodatek, gnieźnianin miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy przez Sąd Rejonowy w Białymstoku.

29-latek miał jednak na koncie jeszcze więcej nielegalnych czynów. Jak się okazało, BMW, którym podróżował, było zgłoszone jako utracone. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a jego nietrzeźwy kierowca został zatrzymany.