Ksiądz Mateusz N. skazany na 2 lata i 4 miesiące bezwzględnego więzienia za wykorzystywanie seksualne małoletniego

Ksiądz Mateusz N. skazany na 2 lata i 4 miesiące bezwzględnego więzienia za wykorzystywanie seksualne małoletniego

We Wrześni, w piątek, Sąd Rejonowy wydał wyrok w sprawie księdza Mateusza N., były proboszcz jednej z parafii w powiecie poznańskim. Został on uznany za winnego seksualnego wykorzystywania małoletniego chłopca i skazany na karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Od stycznia bieżącego roku, za zamkniętymi drzwiami, toczył się proces Mateusza N. W piątek Sąd Rejonowy we Wrześni orzekł, że 39-letni ksiądz jest winny przestępstwa określonego w art. 199 par. 2 kk, czyli seksualnego wykorzystywania małoletniego przy nadużyciu stosunku zależności, jak również art. 200 par. 1 kk, seksualnego wykorzystywania małoletniego.

Katarzyna Błaszczak, reprezentująca biuro prasowe Sądu Okręgowego w Poznaniu, poinformowała o treści wyroku. Zgodnie z jej słowami, sąd wymierzył oskarżonemu karę 2 lat i 4 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd nałożył na oskarżonego pięcioletni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów oraz pięcioletni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.