Policja zakończyła śledztwo związane z kradzieżą dwóch samochodów o łącznej wartości 135 tys. zł

Policja zakończyła śledztwo związane z kradzieżą dwóch samochodów o łącznej wartości 135 tys. zł

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez wrzesińską policję, kończąc tym samym sprawę, którą prowadzili. Dwoje z nich musi teraz stawić czoła zarzutom kradzieży z włamaniem dwóch samochodów – Iveco i Fiata – które razem wyceniono na 135 tysięcy złotych. Trzeci mężczyzna, choć nie był zamieszany w te incydenty, okazał się być poszukiwany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni dokonali zatrzymania trzech mężczyzn na terenie powiatu tureckiego 22 maja. To było kulminacyjnym punktem operacji, którą przeprowadzali.

Mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem kradzieży samochodu marki Fiat Ducato, który zniknął 5 lutego z Wrześni oraz samochodu marki Iveco Daily, który został skradziony na terenie Niemiec między 16 a 19 maja. Te dwa pojazdy razem wyceniono na 135 tysięcy złotych.

W ramach dochodzenia przeciwko dwóm podejrzanym – 26- i 31-latkowi – został sformułowany zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu Iveco w Berlinie. Dodatkowo, 26-latek musi stawić czoła zarzutom kradzieży z włamaniem do Fiata Ducato ze znajdującymi się w środku elektronarzędziami. Zarówno mieszkaniec powiatu kolskiego jak i jego starszy wspólnik przyznali się do stawianych im zarzutów.

Trzecia zatrzymana osoba, pochodząca z Konina, nie była zamieszana w kradzieże, ale okazało się, że jest poszukiwany do odbycia wyroku więzienia. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.