Produkcja samochodów w fabrykach Volkswagen jest bliska historycznego rekordu

Produkcja samochodów w fabrykach Volkswagen jest bliska historycznego rekordu

W 2023 roku, zakłady produkcyjne Volkswagen Poznań (VWP) zlokalizowane na terenie Wielkopolski wykazały imponującą efektywność, tworząc niemal 250 tysięcy pojazdów. Jak podkreśliła firma, jest to trzecie najwyższe osiągnięcie produkcyjne od momentu jej założenia.

Zakłady VWP zdołały osiągnąć poziom produkcji porównywalny z tym sprzed czasów pandemii, co jest znaczącym sukcesem.

Dyrektor generalna VWP, Stefanie Hegels, cytowana w oficjalnym komunikacie prasowym firmy, zapowiedziała, że w 2024 roku proces transformacji spółki w kierunku elektromobilności i cyfryzacji będzie kontynuowany niezmiennie. Zwróciła uwagę na to, że głównym priorytetem jest dążenie do zrównoważonego rozwoju wszystkich jednostek produkcyjnych firmy.

VWP podkreśla, iż mocna pozycja firmy jako największego producenta samochodów na terenie Polski jest utrzymana. Wyniki osiągnięte w ubiegłym roku świadczą o stabilnej ścieżce wzrostu, na którą spółka powróciła.

W porównaniu z rokiem 2022, zakłady VWP wyprodukowały dodatkowych 10 tysięcy modeli Crafter oraz prawie 5 tysięcy samochodów marki MAN TGE. Produkcja modelu Caddy wyniosła ponad 86,5 tysiąca egzemplarzy, co jest rezultatem zbliżonym do tego z roku poprzedniego. Łącznie, rok do roku, produkcja samochodów wzrosła o ponad 23 tysiące, co daje przyrost bliski 10 procent. To pozwoliło firmie osiągnąć poziom produkcji porównywalny do tego sprzed pandemii – jak poinformowała firma.

Hegels podkreśliła również, że przyszłość zakładów w Poznaniu i Wrześni jest bezpieczna i stabilna.