Przypadek potrącenia psa w Gutowie Wielkim jak przestroga dla właścicieli zwierząt i kierowców

Przypadek potrącenia psa w Gutowie Wielkim jak przestroga dla właścicieli zwierząt i kierowców

Dla posiadaczy zwierząt, jak i kierowców, pojawia się istotne przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności przy drodze. Właściciele powinni zawsze pilnować swoich czworonogów, podczas gdy kierujący samochodami powinni niezwłocznie zgłaszać wszelkie przypadki zderzenia ze zwierzętami. Taką sytuację można zaobserwować w kontekście niedawnego incydentu w Gutowie Wielkim. Tamtejsze wydarzenia, które skończyły się mandatami dla zarówno właściciela psa, jak i osoby prowadzącej pojazd, stanowią ważną lekcję, mającą na celu zapobieganie powtarzaniu się podobnych scenariuszy.

W Gutowie Wielkim, dokładnie 18 marca, doszło do sytuacji na ruchliwej drodze krajowej numer 95. Pewien uczestnik ruchu zauważył na jezdni leżącego psa i niezwłocznie zgłosił to zdarzenie. Niestety, sprawca kolizji opuścił miejsce zdarzenia, a właściciel uderzonego zwierzęcia pojawił się tam dopiero po upływie kilku minut. Czworonóg był w tak krytycznym stanie, że konieczne było natychmiastowe przetransportowanie go do gabinetu weterynaryjnego.

Trzydzieści trzy lata temu kobieta, która prowadziła samochód marki Renault Espace, zgłosiła się do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni około godziny po incydencie. Przyznała się do potrącenia psa w Gutowie Wielkim. W związku z tym zdarzeniem, zarówno ona, jak i właścicielka psa otrzymali mandaty. Posiadaczka zwierzęcia została ukarana grzywną w wysokości 200 zł za nieprzestrzeganie podstawowych lub wymaganych środków ostrożności podczas opieki nad zwierzęciem.