53-latek z Wrześni zatrzymany za przygotowywanie do sprzedaży dużych ilości substancji zabronionych

53-latek z Wrześni zatrzymany za przygotowywanie do sprzedaży dużych ilości substancji zabronionych

Pod koniec lipca policjanci z Wrześni ujęli mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie do dystrybucji znacznej ilości narkotyków. W jego posiadaniu znajdowało się aż osiemnaście kilogramów różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, takich jak amfetamina, marihuana oraz haszysz.

Zatrzymanie miało miejsce 27 lipca, jednak informacje na ten temat dopiero teraz ujrzały światło dzienne. 53-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego posiadał ponad 10 kilogramów amfetaminy, co najmniej 5,5 kilograma marihuany, przekraczające 260 gram haszyszu, 289 pigułek ecstasy o wadze ponad 150 gram oraz nieco ponad 1,8 kilograma kryształu. Mężczyzna zamierzał wprowadzić te substancje na rynek, ale jego plany zostały przerwane przez interwencję policji.

Władze podjęły środek zapobiegawczy wobec mężczyzny, który polegał na tymczasowym aresztowaniu. Postawiono mu zarzuty przygotowania do sprzedaży oraz posiadania dużej ilości substancji psychotropowych i narkotyków. 53-latek przyznał się do stawianych zarzutów. Jeżeli zostanie uznany za winnego, na podstawie obowiązujących przepisów, czeka go kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.