Będzie pomoc dla pogorzelców z Sędziwojewa

Będzie pomoc dla pogorzelców z Sędziwojewa

Oficjalnie potwierdzono, że gmina pomoże rodzinie z Sędziwojewa. Przypomnijmy, że chodzi o wybuch pożaru, który miał miejsce 14 września ok. godz. 16.27. To właśnie w jednej z miejscowości w gminie Września wybuchł pożar w mieszkaniu. Interweniowały trzy jednostki straży pożarnej. Niestety ogień doszczętnie strawił mieszkanie. W akcji gaśniczej wzięło udział zastępy PSP we Wrześni, OSP Węgierki i Gozdowo. Straty oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. 

Rada Powiatowa zadecydowała

We wtorek 25 października odbyła się sesja Rady Powiatu Wrzesińskiego. W jej trakcie rajcy jednogłośnie podjęli uchwałę o pomocy pogorzelcom z Sędziwojewa w gminie Września. Więcej szczegółów zapewne pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni. Wówczas będzie wiadomo, kiedy rozpiczną się prace remontowe. 

Prośba o pomoc 

Prośba o pomoc wpłynęła 19 września 2022 r. do Starostwa Powiatowego we Wrześni. Pismo wpłynęło z prośbą o wsparcie finansowe. Chodziło oczywiście o przeprowadzenie remontu domu, który uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. W pażdzierniku, tuż przed radą burmistrz Miasta i Gminy Września wystąpił o udzielenie pomocy finansowej. W oficjalnym piśmie napisał, że celem wsparcia jest pomoc finansowa dla rodziny, która ucierpiała na skutek ww. zdarzenia losowego. Rodzina nie może sobie pozwolić w tym momencie na remont mieszkania, a bez wykonania prac nie jest możliwe zamieszkanie w budynku. Remont będzie bardzo kosztowny, a sytuacja jest o tyle trudna, że za moment będzie zima. Trzeba więc pospieszyć się z remontem. Pismo trafiło pod dyskusję. Rada Powiatowa miała pod koniec października zadecydować, czy wspomoże finansowo poszkodowaną rodzinę.