Sportowe wydarzenia we Wrześni

Sportowe wydarzenia we Wrześni

Lato to najlepszy moment na sportowe rozgrywki. Dlatego dzisiaj przybliżamy Kielak wydarzeń, która miały miejsce w ostatnim czasie. Jedno z wydarzeń miało charakter charytatywny. Sprawdzamy!

Nigdy Runners biegli dla Jasia

Choć to wydarzenie nie miało jeszcze miejsca, to właśnie trwają do niego wielkie przygotowania. Chodzi o  Bieg Połówka Zalew Lipówki III. Jest to bieg charytatywny dla Jasia. Odbędzie się 11 września o 9.00. Bieg organizuje grupa Night Runners Września. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w biegu będzie miał do pokonania trasę wokół zalewu Lipówka. Długość  tej trasy wynosi około 21 km. Dla osób, którzy nie mogą pozwolić sobie na tak długi dystans przewidziano krótszą trasę ligową i spacerową, która będzie miała długość po 5 km.

O co w tym chodzi w tym wydarzeniu?

Od każdego uczestnika będzie pobierana opłata 30 zł. Wszystkie wpłaty przeznaczone zostaną na rzecz Jasia Chojnackiego. Jest to młody mieszkaniec Wrześni, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jest to choroba, która atakuje mięśnie. Chłopiec potrzebuje kompleksowej opieki medycznej wielu specjalistów i systematycznej rehabilitacji. Jak nietrudno się domyślić wiąże się to z dużymi kosztami. Zapraszamy do wzięcia udziału! Jeśli nie możesz wziąć udziału to zawsze dobry wyjściem jest także zaangażowanie się w inne wydarzenia, które związane są z pomocą dla Jasia.

Beniaminek z III ligi przegrał z Victorią

Niezbyt dobre wiadomość dotyczą wrzesińskiego zespołu Beniaminek. Czwartoligowa drużyna podejmowała na własnym boisku Unię Swarzędz. Niestety nie udało się pokonać drużyny Pawła Lisieckiego. W rozgrywce padła tylko jedna bramka, którą zdobył  w 51. min dopiero co pozyskany Orlande Kpasse. Liczymy, że kolejne rozgrywki będą znacznie korzystniejsze dla naszych graczy.