Burmistrz Wrześni zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji

Burmistrz Wrześni zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji

Rozpoczęło się śledztwo dotyczące burmistrza Wrześni, który został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak donosi Prokuratura Krajowa, samorządowiec jest podejrzany o żądanie łapówki w wysokości 200 tysięcy złotych. Jeżeli zostaną udowodnione te oskarżenia, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie odbyło się w poniedziałek, 6 listopada, za sprawą funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego delegacji Poznań. Według informacji udzielonej przez rzeczników prasowych CBA, burmistrz Wrześni został zatrzymany pod zarzutem oczekiwania na wręczenie łapówki od biznesmena, która miała być w zamian za możliwość kontynuowania inwestycji polegającej na budowie biogazowni.

Prokuratura Krajowa przekazała informacje, że całe śledztwo podlega nadzorowi Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu. Dodatkowo, śledczy dokonali przeszukania miejsca zamieszkania burmistrza, aby zabezpieczyć dowody mogące mieć kluczowe znaczenie w toku prowadzonego postępowania.