Długotrwałe komplikacje na drodze ekspresowej spowodowane operacją wydobycia samochodu ciężarowego, który wpadł do rowu

Długotrwałe komplikacje na drodze ekspresowej spowodowane operacją wydobycia samochodu ciężarowego, który wpadł do rowu

Trudności w ruchu drogowym na ekspresówce trwały wiele godzin ze względu na akcję usuwania ciężarówki, która w popołudnie we wtorek znalazła się w rowie.

Sygnał o incydencie drogowym wpłynął do służb 12 grudnia, około 13:30. Informowano o zdarzeniu, które miało miejsce na arterii S5 prowadzącej do Bydgoszczy, pomiędzy skrzyżowaniami Czerniejewo a Łubowo (w pobliżu miejscowości Chwałkówko). Doszło tam do konfliktu na drodze między samochodem ciężarowym a innym pojazdem.

Do miejsca zdarzenia wysłano jednostki OSP z Łubowa i Czerniejewa oraz JRG Gniezno. Po przybyciu pierwszych z nich, natrafiono na drodze na furgonetkę uczestniczącą w incydencie, a także na ciągnik siodłowy z przyczepą w postaci zbiornika (transportujący pył), który opuścił nawierzchnię i zakończył swój bieg na boku w rowie. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

Początkowo ruch na S5 odbywał się przez jeden pas, ale potem, podczas operacji wydobywania ciężarówki, ruch drogowy w kierunku Bydgoszczy został zawieszony i kierowano go objazdem. Komplikacje w ruchu drogowym utrzymywały się do późnego wieczoru z wtorku na środę. Policja bada okoliczności tego zdarzenia.