Groźny wypadek we Wrześni

Groźny wypadek we Wrześni

Choć pogoda jeszcze rozpieszcza słonecznymi dniami, to z rana na drodze jest ślisko. Do tego dochodzi mgła. Niestety do groźnego zdarzenia doszło w środę 26 października około godziny 8.30 na drodze krajowej nr 92. Chodzi dokładnie o odcinek  na skrzyżowaniu w pobliżu stacji Watis w Przyborkach. W środę 26 października z samego rana unosiła się gęsta mgła. Na drogach była ograniczona widoczność. 

Nieroztropna jazda?

Jak wynika z informacji, które przekazała straż pożarna, na skrzyżowaniu doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot 206 z pojazdem dostawczym. Niestety w wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. Przyczyny zdarzenia w dalszym ciągu ustala policja. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

Różne akcje policji

Niedługo zbliża się okres Wszystkich Świętych, czyli czas wzmożonego ruchu na drogach. W związku z tym policja rozpoczyna wiele akcji.  Jedną z nich jest taka, która nosi nazwę Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Do tego wydarzenia dołączyła się również policja z Wrześni. Jest to ogólnopolska kampania, a w zasadzie jej kolejna część. W ramach akcji kierowcy, także z powiatu, mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów.

Jak wyglądają prawidłowe ustawienia reflektorów?

Warto przypomnieć, że prawidłowo ustawione reflektory w samochodach zwiększają bezpieczeństwo. To jest bardzo ważne, bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pieszych i rowerzystów. Zawsze po zmianie opon letnich na zimowe, po każdej kolizji należy sprawdzić czy światła nie zmieniły swojego położenia i nie zagrażają bezpieczeństwu podczas drogi. Po zmianie opon lub profilaktycznie warto zatem upewnić się, że światła są prawidłowo zamontowane.