Największe targi rolnicze w powiecie wrzesińskim

Największe targi rolnicze w powiecie wrzesińskim

Tegoroczne Targi Rolnicza Jesień upłynęły pod znakiem apetycznych wędlin, soczystych jabłek, pachnących przypraw,  kwiatów oraz słodkości. Sprawdzamy, co działo się podczas wydarzenia.

Październikowy zawrót głowy

Największa impreza targowa w powiecie wrzesińskim zgodnie z planem rozpoczęła się w niedzielne przedpołudnie 23 października.Dokładnie o godzinie 10.00 przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zaczęli gromadzić się pierwsi klienci. Targi Rolnicza Jesień trwały [przez wiele godzin, a kupujących przybywało coraz więcej. Impreza, podobnie jak w poprzednich latach przyciągnęła wiele osób. Około południa na terenie targów znajdowało się kilka tysięcy ludzi. 

Szeroki wybór asortymentu

Stragany rozstawione były wzdłuż ulicy Kaliskiej, Opieszyńskiej i Legnickiej. Kupić na nich można było wszystko co potrzebne w domu i ogrodzie. Od sadzonek i narzędzi ogrodniczych, przez żywność, po zabawki i ciepłe kapcie na zimę. Tradycyjnie można było degustować lokalne produkty, takie jak miody, wędliny, owoce, sery. Wszystko pochodziło od lokalnych dostawców. W tym roku hitem okazał się wielki tort z Cukiernik Kuczora, który rozdano odwiedzającym. 

Charytatywny akcent

Tradycyjnie przeprowadzono także zbiórki charytatywne. Duże stoisko przygotowała drużyna Antosia Zbierskiego, 4-latka z Orzechowa, który walczy z rakiem. Na straganie można było kupić słodkości, ciepłą zupę, kwiaty oraz ozdoby. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony był dla Antka. Środki zbierała także Wrzosowa Kotlandia, grupa na co dzień ratuje bezdomne kotów. 

Wyróżnienia dla wystawców

Podczas targów tradycyjnie wręczono wyróżnienia dla wystawców. W tym roku nagrody otrzymały takie firmy jak: Zakład Mięsny Kwiecińscy z Bożejewiczek koło Żnina – w kategorii najlepsza promocja, Dariusz Ogłaza i Patrycja Owoc z Leszna w kategori ajciekawsza ekspozycja. W kategorii najlepszy produkt regionalny wygrał PHU Zakład Przetwórstwa Mięsnego  Paszak z Pyzdr. Wyróżnienie specjalne zyskało stoisko charytatywne dla Antosia Zbierskiego.