Ile zarabia się po chłodnictwie i klimatyzacji? Ile trwa zrobienie uprawnień do pracy w zawodzie?

Ile zarabia się po chłodnictwie i klimatyzacji? Ile trwa zrobienie uprawnień do pracy w zawodzie?

Każda inwestycja w siebie jest opłacalna. Rozwój wpływa na poprawę sytuacji zawodowej i najczęściej finansowej. Dlatego nie poprzestawaj na edukacji po ukończeniu szkoły zawodowej bądź średniej. Jeśli nie chcesz kontynuować edukacji w szkole wyższej, zainwestuj w kształcenie w szkołach dla dorosłych. Jednym z kursów, na który koniecznie zwróć uwagę, jest technik chłodnictwa i klimatyzacji. Zawód przyszłościowy i deficytowy. A jak jest z zarobkami?

Specjalista od urządzeń regulujących temperaturę

Urządzenia chłodnicze i klimatyzatory są już wszędzie. W sklepach to standard, w instytucjach publicznych, bankach, biurach, firmach małych i dużych również. Klimatyzatory są też coraz częściej elementem domów i mieszkań. Nie wspominając o urządzeniach chłodniczych, bez których byłoby bardzo ciężko żyć.

Ktoś musi zajmować się ich montażem, naprawą, serwisem i tak prozaiczną, ale ważną kwestią, jak doradztwo przy zakupie. Zawód technik chłodnictwa i klimatyzacji otwiera bramy do pracy w różnych branżach i na wielu stanowiskach.

Jakie są zarobki w branży chłodniczej?

To one wpływają na atrakcyjność zawodu. W końcu nie po to inwestujesz w siebie, by zarabiać najniższą krajową. Technik chłodnictwa i klimatyzacji zarobki osiąga adekwatne do posiadanych umiejętności, doświadczenia, miejsca zatrudnienia i stanowiska. Natomiast fakt, że zawód należy do deficytowych ma również wpływ na wysokość wynagrodzeń. Pracodawcy, chcąc zatrzymać bądź zatrudnić dobrego fachowca muszą zaproponować atrakcyjne wynagrodzenie.

Zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów od urządzeń chłodniczych i klimatyzatorów jest na tyle duże, że praktycznie każdy po kursie w krótkim czasie znajdzie zatrudnienie. Przy tym z dobrą pensją. Zresztą już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej nie bój się negocjować warunków. Z takim zawodem możesz czuć się pewnie na rynku pracy.

Z każdym rokiem doświadczenia zarobki można negocjować, jeśli pracodawca nie widzi sam potrzeby podniesienia pensji pracownika. Z racji tego, że perspektywy pracy są duże i to w Polsce, i za granicą, można zarabiać dobre pieniądze jako technik chłodnictwa i klimatyzacji. Poza tym kurs jest gotowym pomysłem na własny biznes, przykładem serwis klimatyzacji bądź naprawa urządzeń chłodniczych. Pracujesz bez szefa, decydujesz o stawkach, nie dzielisz się pieniędzmi.

Ile trwa zdobycie zawodu?

Na przykładzie Szkoły Partnerskiej Viessmann kwalifikacje: chłodnictwo i klimatyzacja, możesz mieć w 1,5 roku. Kurs składa się z dwóch, wymienionych kwalifikacji, a każda z nich kończy się egzaminem państwowym. Szczegóły kursu znajdziesz pod tym adresem w sieci: zawodchlodnictwo.pl. Kurs ma formę online, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze. Bez problemu pogodzisz go z etatem bądź nauką w trybie dziennym.

Kurs skierowany jest do osób, które mają ukończone 18 lat oraz wykształcenie minimum zawodowe. Już teraz możesz zapisać się na najbliższy kurs przez stronę Szkoły Partnerskiej Viessmann.