Na jednym osiedlu we Wrześni powstał próg zwalniający…dla pieszych? O co chodzi?

Na jednym osiedlu we Wrześni powstał próg zwalniający…dla pieszych? O co chodzi?

Jakiś czas temu na jednym z osiedli w naszym mieście, powstał próg zwalniający. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest on położony wzdłuż przejścia dla pieszych. Całość stanowi dużą przeszkodą dla osób, które chcą na przejściu dla pieszych przejść na drugą stronę. Jest to szczególnie widoczne wśród osób starszych i dla rodziców z wózkami. O co w tym wszystkim chodzi?

Niezadowolenie mieszkańców

Całą sprawę nagłośnił jeden z mieszkańców, który wstawił na media społecznościowe zdjęcie progu zwalniającego, który umieszczony jest równolegle do pasów na przejściu dla pieszych. Dokładnie chodzi o próg zwalniający na ul. Słowackiego. Nietrudno się domyślić, że pod postem pojawiło się wiele komentarzy mieszkańców. Najczęściej miały one wydźwięk negatywny. Mieszkańcy zastanawiają się, kto wpadł na pomysł postawienia go akurat w tym miejscu. Pojawiał się komentarze, że pomimo iż Polska to kraj absurdów, takie czegoś jeszcze nie widzieli.

Dla kogo ten próg zwalniający?

Nie da się ukryć, że sam próg zwalniający w tym miejscu i w dodatku tak postawiony nie spełnia swojego przeznaczenia. O ile kierowcy na jednym pasie wcale nie muszą się nim przejmować, to podobnie jest w przypadku kierujących na drugim pasie. Spokojnie przejadą, nie muszę nawet gwałtownie hamować. Bo o tym, aby zobaczyć ten próg zwalniający z daleka, nie ma szansy. Powstały próg jest wielkości rozdzielników na parkingach. Nie szkodzi w żaden sposób auta. Czy zatem próg zwalniający powstał dla pieszych? Wiadomo, że osoba przechodząca na pasach musi zachować szczególną ostrożność, ale czy dotyczy to tylko jednej strony przejścia? Prawda jest taka, że osoby starsze potykają się o ten próg, rodzice z wózkami mają problem, żeby go ominąć. Choć próg nie jest zbyt wysoki, to jednak jest pionowy, przez co stanowi większe zagrożenie. Czy ktoś może zająć się wyjaśnieniem tej sytuacji?