Będzie modernizacja przystanków kolejowych na trasie Września – Jarocin

Będzie modernizacja przystanków kolejowych na trasie Września – Jarocin

W ramach rządowego projektu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025 w powiecie wrzesińskim zostaną zmodernizowane perony na stacjach w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do kolei między Wrześnią a Jarocinem. Niedawno PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisało umowę na wykonanie tego projektu. Łączna kwota inwestycji wynosi blisko 11 mln zł. Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji o nowych modernizacjach w zakresie linii kolejowych, to koniecznie przeczytaj wiadomości z Jarocina. Znajdziesz je na stronie Infojarocin.pl.

Przebudowa peronów w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie

W ramach modernizacji, perony będą wyższe i ułatwią wsiadanie do pociągów. W projekcie przewidziano także nowe wiaty, oświetlenie, nowe tablice informacyjne, a także nowe gabloty z informacjami. Dla osób niewidomych i niedowidzących powstaną antypoślizgowe nawierzchnie ze ścieżkami naprowadzającymi. Dla osób z problemami z poruszaniem się powstaną specjalne pochylnie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zrealizują prace w Książnie za ponad 3,4 mln zł. Z kolei budżet w Miłosławiu wynosi  ponad 3,6 mln zł. W Orzechowie cała inwestycja pochłonie 3,7 mln zł.

Zyska nie tylko nasz powiat

W ramach projektu, w województwie wielkopolskim aż 13 miejscowości zyska nowe perony i przystanki. Budowa nowych przystanków lub modernizacja peronów planowana jest w Białężycach, Pile (Piła Fabryczna), Bożacinie, Golinie, Koźminie Wielkopolskim, Krotoszynie, Książnie, Miłosławiu, Obrze Starej, Orzechowie, Radlinie, Patrzykowie i Słupcy. Wszystko w ramach programu, który ma działać przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu. Sam projekt powstał również po to, aby promować ekologiczne środki transportu i wspierać polską gospodarkę. W innych powiatach i województwach w ramach inwestycji powstaną również nowe miejsca parkingowe. Rządowy program uwzględnia 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.