Niezaplanowana jazda 15-latka za kierownicą mercedesa kończy się zniszczeniem ogrodzenia

Niezaplanowana jazda 15-latka za kierownicą mercedesa kończy się zniszczeniem ogrodzenia

Jeden z mieszkańców Wrześni, konkretnie piętnastolatek, postanowił nielegalnie przejechać się samochodem. Wybrał do tego celu mercedesa swojego ojca, którego klucze zabrał bez pozwolenia z domu. W wyniku tej nieodpowiedzialnej decyzji, powodując zniszczenie na posesji innej osoby, zdemolował aż sześć metrów ogrodzenia. Teraz, za swoje działania będzie musiał odpowiedzieć przed Sądem Rejonowym we Wrześni.

W środę lokalna policja w mieście Września podała informacje na temat incydentu do jakiego doszło trzy dni wcześniej. Zgodnie z ich doniesieniami, ogrodzenie w miejscowości Przybory na ulicy Makowej zostało uszkodzone podczas nieobecności właścicielki nieruchomości. Zniszczenia dotyczyły konkretnie sekcji płotu o długości przekraczającej około sześć metrów.

Policjantom udało się jednak ustalić, kto jest sprawcą tych zniszczeń. Okazało się, że winny jest kierujący samochodem marki Mercedes, który stracił nad nim kontrolę. Po dalszych dochodzeniach, ujawniono, że prowadzącym auto była 15-letnia młodzież z gminy Września.

W trakcie badania sprawy wyszło na jaw, że nastolatek zabrał kluczyki od samochodu bez zgody i wiedzy właściciela, który podczas tego czasu nie był w domu. Wobec tych faktów, a także z uwagi na to, że 15-latek kierował pojazdem bez uprawnień i spowodował kolizję drogową, cała sprawa zostanie skierowana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego we Wrześni.