Poszukiwania zaginionego mężczyzny w Nowy Rok zakończone tragedią

Poszukiwania zaginionego mężczyzny w Nowy Rok zakończone tragedią

W poniedziałkowe popołudnie ratownicy i służby poszukiwawcze byli zaangażowani w akcję poszukiwawczą osoby, która zniknęła bez śladu. Ze zgromadzonych informacji od świadków wynikało, zaginiony mężczyzna ostatnio widziany był w Nowy Rok, dokładnie o godzinie 2:00, w Osowie, małej miejscowości położonej w gminie Września. Osowo leży nieopodal granic gminy Miłosław i jest oddalone o kilka kilometrów od powiatu średzkiego.

Po południu, około godziny 13:00, do akcji skierowano jednostki straży pożarnej z JRG Września, OSP Miłosław, OSP Kaczanowo i OSP Gozdowo. Dołączyła do nich też Wielkopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

W wysiłkach poszukiwawczych uczestniczyli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji (KPP) we Wrześni. Przed 15:00 na oficjalnym profilu facebookowym policji pojawił się komunikat dotyczący poszukiwań 20-letniego Bartosza. Wraz z informacją opublikowano rysopis oraz zdjęcia zaginionego, prosząc o udostępnianie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu jego obecnego miejsca pobytu.

Niestety poszukiwania zakończyły się smutno. Pół godziny po publikacji komunikatu, policja we Wrześni poinformowała o odnalezieniu ciała młodego człowieka.

Chociaż oficjalne doniesienia nie podały szczegółów, nieoficjalnie wiadomo, że ciało zostało znalezione w zbiorniku wodnym w Osowie, zaledwie kilkaset metrów od punktu startowego poszukiwań.