Pożar w zakładzie przy Gnieźnieńskiej

Pożar w zakładzie przy Gnieźnieńskiej

Kilka dni temu, w godzinach porannych doszło do pożaru we Wrześni. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z zakładów przy ulicy Gnieźnieńskiej. Co dokładnie się wydarzyło? Sprawdzamy!

Pożar parafiny

Okazało się, że straż pożarna została dysponowana do pożaru fabryki, w której produkowane są świece z parafiny. Palił się budynek. Ze względu na to, że w środku składowane były materiały do produkcji świec i gotowe wyroby, ugaszenie pożaru było utrudnione. Wszystko właśnie przez materiały łatwopalne w magazynach.

Udało się ugasić pożar

Akcja polegała na zabezpieczeniu terenu zdarzenia i podjęciu dwóch działań gaśniczych. Pierwsze z nich to zastosowanie strumienia wody pod natarciem na dach budynku za pomocą drabiny mechanicznej, a drugie to używanie dwóch strumieni ciężkiej piany do gaszenia wnętrza budynku. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do demontażu pozostałości budynku i usunięcia spalonych elementów i materiałów, które zostaną przetworzone na świeczki – powiedział dowódca PSP we Wrześni. Przy miejscu zdarzenia pracowały zastępy strażaków z JRG Września, OSP Węgierki, OSP Kaczanowo, OSP Marzenin i OSP Gozdowo.