Poznaniak zasnął za kierownicą na DK 92 powodując wypadek

Poznaniak zasnął za kierownicą na DK 92 powodując wypadek

W czwartkowy wieczór, 8 lutego, miał miejsce niecodzienny incydent drogowy w Psarach Małych na drodze krajowej numer 92. Kierowca pochodzący z Poznania, jadący w kierunku Wrześni, zasnął za kierownicą swojego subaru forester. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia doszło do kolizji z innym pojazdem.

Niebezpieczna sytuacja rozegrała się około godziny 22:00, kiedy panujące warunki atmosferyczne były dalekie od optymalnych. Kierowca, zamiast podwoić ostrożność na tle trudnej pogody, niewyobrażalnie zapadł w sen za kierownicą. Jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało zderzenie z innym samochodem – fiatem ducato, który poruszał się prawidłowo w tym samym kierunku.

Na szczęście obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca kolizji to 36-letni mieszkaniec Poznania, któremu za swoje działanie nałożono mandat karny o wartości 1100 złotych. W wyniku wypadku oba pojazdy doznały na tyle poważnych uszkodzeń, że policja zdecydowała się zatrzymać ich dowody rejestracyjne.