Śledczy Służby Celno-Skarbowej odkrywają nielegalne automaty do gier w Powiecie Średzkim

Śledczy Służby Celno-Skarbowej odkrywają nielegalne automaty do gier w Powiecie Średzkim

W ostatnim numerze naszej lokalnej gazety, Głos Powiatu Średzkiego, przynosimy informacje na temat interwencji funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Akcja ta miała miejsce siedem dni temu, a jej miejscem było miasto Środa. Zgromadzone przez nas wiadomości sugerowały, że w jednym z lokali usytuowanym przy ulicy Górki odkryto maszyny używane do nielegalnych gier hazardowych. Szukając odpowiedzi na nasze pytania, zwróciliśmy się do rzeczniczki prasowej Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzaty Spychałej-Szuszczyńskiej. Niestety, do momentu oddania naszej gazety do druku, nie otrzymaliśmy od niej żadnej informacji zwrotnej. Dziś jednak Krajowa Administracja Skarbowa odsłoniła dla nas część swoich sekretów.

Funkcjonariusze poznańskiego Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego współpracowali z członkami Wydziału Działań Taktyczno – Operacyjnych Ministerstwa Finansów podczas przeszukań dwunastu miejsca w Wrześni i Środzie Wielkopolskiej.

Małgorzata Spychała-Szuszczyńska oświadczyła, że w czterech z przeszukanych lokalizacji prowadzono nielegalne gry hazardowe na maszynach pod pretekstem innych działalności. Podczas tych działań zarekwirowano łącznie 18 urządzeń.

Ponadto śledczy zatrzymali dwie osoby podejrzane o organizowanie tej nielegalnej działalności, jak również cztery osoby odpowiedzialne za zarządzanie lokalami, gdzie prowadzono ten proceder.