Tragiczny wypadek przy ulicy Kolejowej: Bus potrącił trójkę uczniów

Tragiczny wypadek przy ulicy Kolejowej: Bus potrącił trójkę uczniów

Pierwszy dzień lutego o godzinie 7.30 przyniósł grozę dla mieszkańców Wrześni. Tragedia rozegrała się na ul. Kolejowej, gdzie kierujący busem zderzył się z grupą przechodzących chodnikiem uczniów. Cała interwencja wymagała natychmiastowej reakcji służb ratowniczych.

Nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że kierowca busa wypadł z drogi i uderzył w grupę młodych ludzi, poruszającą się po chodniku. W wyniku tego dramatycznego wydarzenia, trzy osoby odniosły obrażenia.

Informacje zebrane przez policję wskazują na to, że kierowca, prowadzący pojazd marki Nissan, nie dostosował swojej prędkości do panujących warunków na drodze. Jechał ulicą Kolejową w stronę ul. Wrocławskiej, nie utrzymał jednak prawidłowej kontroli nad kierownicą.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, Adam Wojciński, kierujący pojazdem mężczyzna zboczył na prawo od jezdni, czego konsekwencją było zderzenie z grupą pieszych. Nie ominęły go także bariery ochronne znajdujące się przy chodniku.

Czterech poszkodowanych w wieku od 16 do 19 lat zostało natychmiastowo przewiezionych do szpitala. Na szczęście, mimo dramatycznego wypadku, ich obrażenia nie były na tyle poważne, aby zagrażać ich życiu. Wszyscy zostali zwolnieni do domów.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy ustalili, że sprawca był trzeźwy. 19-letni mężczyzna z Wrześni został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.