Wrzesiński basen jest już otwarty!

Wrzesiński basen jest już otwarty!

Kilka dni temu basen przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni został już oficjalnie otwarty. Amatorzy wodnych kąpieli mogą już na spokojnie odwiedzić to miejsce i cieszyć się wyjątkowym czasem spędzonym na wysiłku fizycznym. Sprawdzamy, co wiadomo w sprawie otwarcia basenu Łazienki we Wrześni.

W jakie dni basen będzie czynny?

Basen oficjalnie został ponownie otwarty 1 czerwca. Znajduje się on przy kompleksie sportowym i jest zarządzany przez Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne. Dla fanów sportów wodnych mamy dobrą wiadomość, ponieważ obiekt będzie czynny codziennie od godz. 10.00 do 20.00. Co więcej, będzie on otwarty w takich godzinach również w niedziele i święta.

Jak wyglądają ceny wstępu?

Jeśli chodzi o ceny to mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych. Ceny biletów nie zmieniły się w stosunku do poprzednich lat. Za normalny bilet zapłacimy 3 zł. Osoby, które korzystają z ulgi, nabędą bilet za 2 zł. Przy grupie 10-osobowej, każda osoba wchodzi za 1 zł, a opiekun grupy za darmo. Co więcej, posiadacze Wrzesińskiej Karty Społecznej Senior zapłacą 2 zł. Za bilet rodzinny dla jednego lub dwóch rodziców z co najmniej dwójką dzieci zapłacimy 6 zł. Do wejścia za darmo uprawnione są dzieci do lat 3.

Warto podkreślić, że pomimo inflacji ceny pozostają te same. Co więcej, nie ma również żadnych ograniczeń tak jak w zeszłym roku. Przypomnijmy, że wówczas basen działał w trzech blokach czasowych, a jednocześnie mogło na nim przebywać 250 osób.

Dlaczego warto pływać?

Zdecydowanie warto pływać na basenach z kilku ważnych powodów. Po pierwsze sport ten poprawia wydolność serca i płuc. Co więcej, nagazuje on praktycznie wszystkie mięśnie. Regularne pływanie na basenie wzmacnia odporność i pomaga zwalczyć ból pleców. Sport ten pomaga również zrzucić dodatkowe kilogramy, wzmocni i wyrzeźbi mięśnie, a także poprawia gibkość i elastyczność skóry. Co najważniejsze, pomaga zredukować stres. Warto zatem korzystać z basenów jak najczęściej. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie jeszcze korzyści niesie pływanie, to konieczne przeczytaj ten artykuł.