Współpraca między poznańskim Volkswagenem a szkołami w Swarzędzu i Wrześni trwa już 18 lat

Współpraca między poznańskim Volkswagenem a szkołami w Swarzędzu i Wrześni trwa już 18 lat

Partnerska relacja pomiędzy filią Volkswagena z Poznania a patronowanymi przez nią klasami w szkołach na terenie Swarzędza i Wrześni, doczekała się swojej pełnoletności. Porozumienie potwierdzające patronat nad tymi ośrodkami edukacyjnymi zostało zawarte w sobotę, 16 września – ceremonia miała miejsce w Centrum Szkoleniowym Volkswagen Poznań znajdującym się w Jasinie.

Klasy, które znajdują się pod opieką poznańskiego oddziału Volkswagena, są specjalistyczne – jedna z nich to klasa techników robotyków funkcjonująca przy Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Druga natomiast to klasa techników elektroników działająca w ramach Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. Patronat nad nimi, poprzez podpisanie umowy z dyrekcją tych placówek, objęły Stefanie Hegels (prezes Zarządu Volkswagen Poznań), Jolanta Musielak i Agnieszka Olenderek (członkinie zarządu). Prawostronnym podpisem umowy honorował także starosta poznański, Jan Grabkowski.

Podczas rozmów na temat kontynuacji tej współpracy padły słowa o przygotowaniach do nadchodzących wyzwań – zwłaszcza w kontekście dynamicznego rozwoju nowych technologii. Celem jest stworzenie nowych zawodów związanych z automatyką, digitalizacją oraz informatyką – już teraz kursy w tych dziedzinach są prowadzone w laboratoriach Volkswagen Poznań.