Zniżki dla seniorów

Zniżki dla seniorów

Przede wszystkim na liście miejsc, które respektują kartę seniora jest 60 sanatoriów i uzdrowisk. Kwota rabatu, którą seniorzy mogą uzyskać wynosi od 3 do 20%. Dotyczy to zarówno samego pobytu, jak również poszczególnych usług i zabiegów rehabilitacyjnych.

Dodatkowo zniżki można wykorzystać w 120 hotelach, pensjonatach, apartamentach, czy ogólnie obiektach wczasowych. W tego rodzaju miejscach seniorzy mogą liczyć na zniżkę w wysokości od 5% do aż 50%.

Na liście znajduje się także około 600 punktów zdrowia, które związane są z okulistyką, czy fizjoterapią. W tego rodzaju miejscach seniorzy mogą otrzymać zniżkę w wysokości nawet 40%.

Ogólnopolski program „Karta Seniora”

Przede wszystkim – Karta Seniora to opcja dla osób po 60-tym roku życia. Każda osoba, która ukończyła ten wiek, może ubiegać się o jej wydanie. W przypadku Wrześni wnioski należy składać w Punkcie Wsparcia Społeczności Lokalnej. Cały program wystartował z ramienia rządu. Jednym z jego głównych celów jest ułatwienie egzystencji emerytom lub osobom w wieku przedemerytalnym. Zniżki mają dotyczyć szeregu usług, w tym związanych z sektorem zdrowotnym, czy wypoczynkowym. Nie wykluczone, iż w programie weźmie udział jeszcze większa liczba obiektów. Tak naprawdę mogą do niego przystąpić gminy z całej Polski. Dla samych seniorów to doskonała możliwość do skorzystania z opieki medycznej, związanej z fizjoterapią, czy sanatoriami, w sytuacji, gdy koszty takich wyjazdów, czy zabiegów, muszą pokrywać samodzielnie. Zapraszamy wszystkie osoby upoważnione do skorzystania z Karty do jej wyrobienia. Alternatywnie, wniosek o kartę można złożyć za pośrednictwem strony internetowej: www.glosseniora.pl