Urząd Gminy stawia kontenery dla dłużników

Urząd Gminy stawia kontenery dla dłużników
fot. pixabay.com

W Miłosławiu trwają przygotowania do postawienia kontenerów mieszkalnych dla zadłużonych lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych. Gmina rozwiązuje problem kwater dla eksmitowanych.

Narastający problem

Mieszkańcy lokali socjalnych i komunalnych mimo niskich kosztów od lat popadają w coraz większe zadłużenie. Rekordziści przekraczają kilkadziesiąt tysięcy złotych długu. Koszty utrzymania lokali i brak środków od ich lokatorów zmusiły Urząd Gminy do znalezienia nowych rozwiązań. W przypadku eksmisji Gmina zobowiązana jest do zapewnienia lokali zastępczych i do tej pory były nimi pomieszczenia starej szkoły przy ul. Zamkowej. Pojawił się jednak pomysł na nowe rozwiązanie.

Niebanalne wyjście z sytuacji

Popularyzacja kontenerów mieszkalnych może pomóc władzom Miłosławia ograniczyć koszty utrzymania kłopotliwych lokatorów. Na razie planuje się zakupienie dwóch obiektów. Na 15 m2 mieści się w nich przestrzeń do spania oraz niewielki aneks kuchenny. Toaleta będzie poza kontenerami. Elektryczne ogrzewanie oraz prąd na przedpłaconą kartę mają zapobiegać wzrostom zadłużenia przyszłych mieszkańców.

Prostota i oszczędności

Obiekty mieszkalne w cenie 16 tysięcy złotych za sztukę miałyby stanąć w Orzechowie. Lokalizacja w pobliżu oczyszczalni ścieków ma ułatwić doprowadzenie wody i zmniejszyć koszty inwestycji. Obecnie zakłada się, że kontenery mogą pojawić się już jesienią 2021 roku.