Fascynujący finał meczu futsalu

W minioną sobotę na Hali przy ulicy Kosynierów 1 po raz kolejny odbył się mecz futsalu na poziomie II ligi. Tym razem wrzesińska drużyna KP Wooden Villa zmierzyła się z zawodnikami z Torunia – AZS UMK Toruń.

Podstawowe informacje o meczu

Nasza drużyna była zdecydowanym faworytem tego spotkania od samego początku. Wcześniejszy mecz pomiędzy tymi dwoma drużynami odbył się w Toruniu i przyniósł zwycięstwo naszym aż 7:3. Również tym razem mieliśmy nadzieję na taki finał rywalizacji. Dla naszych przeciwników był to ostatni mecz o wszystko. Ich porażka oznacza, że zostali oni na ostatnim miejscu w tabeli rozgrywek.

Przebieg walki

Początkowo wydawać by się mogło, że jednak wygrana nad AZS-em UMK Toruń nie jest tak bardzo oczywista. KP Wooden Villa od 6 minuty traciła już jedną bramkę z rywalem. Na szczęście do przerwy udało się wyrównać i po pierwszej połowie był remis 1:1. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie. Tuż po przerwie KP zdobył dwa gole, które w 34 minucie zostały wyrównane. Decydująca okazała się końcówka meczu, drużyna z Wrześni zdobyła kolejnych 5 goli, a zespół z Torunia w tym czasie odzyskał straty tylko jedną bramką. Ostatecznie  wynik rozgrywki wyniósł 8:4 dla drużyny KP Wooden Villa.

Czym jest futsal?

Futsal to jedna z odmian piłki nożnej. Potocznie dyscyplinę nazwano halówką. Jest to pięcioosobowa piłka nożna, która rozgrywana jest na halach. Mecze odbywają się na mniejszych halach niż standardowe boisko do gry w piłkę. Pierwszy mecz tej dyscypliny odbył się w 1930 roku w Monevideo. W 1988 roku FIFA włączyła piłką halową do swoich kompetencji. Dzięki temu spisano wszystkie zasady, które różnią się od tych w piłce nożnej.

Zespół futsalowy KP Wooden Villa Września zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli II ligi tych rozgrywek. Jest to drużyna, która bierze aktywny udział w ogólnopolskich rozgrywkach futsalu i radzą sobie w tych rozgrywkach bardzo dobrze. Ich aktualne zmagania można z powodzeniem śledzić na ich fanpage na Facebook.