Będzie dalszy odcinek ścieżki rowerowej nad Zalewem Lipówka?

Będzie dalszy odcinek ścieżki rowerowej nad Zalewem Lipówka?

Nad Zalewem Lipówka obecnie znajduje się ścieżka rowerowa, która mierzy nieco ponad 4,1 km. W najbliższych miesiącach planowana jest kolejna inwestycja w gminy Września. Zakłada ona, że obecnie istniejąca infrastruktura rowerowa zostanie poszerzona o dodatkową nawierzchnię asfaltową. Łącznie miałby być to odcinek o długości około  2,2 km. W ramach projektu zostanie wykorzystana również kostka bezfazowa na odcinku i łącznej długości około 700 m. 

Nad zalewem Lipówka poszerzają ścieżkę rowerową

To nie wszystkie zmiany, które będą miały miejsce w ramach tej inwestycji. Powstaje także druga nitka ścieżki, która będzie miała szerokość 3,5-4,5m i długości około 1 km. Nowa trasa rowerowa będzie miała swój początek w niedaleko parkingu Czardasza. Co więcej, według planów, trasa przebiega obok Foodtrucków, boiska do treetballa, wzdłuż ławki, a ostatecznie będzie łączyć się z obecnie istniejącą trasą wokół Zalewu. Ale to nie jedyne zmiany, ponieważ w planach jest budowa jeszcze jednego odcinka. Tym razem mia mieć on swój start w pobliżu Czardasza od strony ul. Czerniejewskiej.

Ścieżka rowerowa w Psarach Polskich

Powstały także nowe plany i założenia inwestycyjne na ścieżkę rowerową w Psarach polskich. Nie będzie się ona kończyła przed mostem, tak jak zakładano wcześniej. Trasa prowadzi przez  most.  Połączą on ciąg pieszo-rowerowy po obu stronach rzeki. W ramach tej inwestycji wprowadzono także jeszcze jedną nowość, czyli wiatę rowerową, która ma powstać przy sklepie ABC.

Cieszy fakt, że tak prężnie rozwijany jest szlak rowerowo-pieszy w naszej gminie. Takie inwestycje sprzyjają wypoczynkowi i rekreacji. A jak można zauważyć, wielu mieszkańców jest  zadowolona z takiego rozwoju gminy.  Jeśli zastanawiasz się, czy rower to dobry pomysł, to konicznie przeczytaj ten artykuł!