Blok komunalny we Wrześni – budowa ruszy niebawem

Blok komunalny we Wrześni – budowa ruszy niebawem

Już niedługo przy ulicy Pilskiej we Wrześni ma powstać nowy blok komunalny. O samej inwestycji jest już coraz więcej informacji, a na stronie firmy Idea House, która odpowiada za cały projekt, można znaleźć pierwsze wizualizacje powstającego bloku.

Jak wyglądają obecne działania związane z projektem?

Sam projekt dostarczono do gminy już pod koniec grudnia, wraz z kompletem wymaganej dokumentacji. Jak udało się ustalić, od grudnia trwają prace nad wnioskiem o uznanie specjalnej dotacji na realizację przedsięwzięcia, które gmina chce otrzymać od Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak mówił Karol Nowa, zastępca burmistrza Wrześni, liczy na to, że cała procedura zakończy się szczęśliwie i już niebawem ruszy inwestycja budowy bloku komunalnego. Argumenty, które zostały poruszone we wniosku są naprawdę bardzo mocne i powinny wystarczyć na to, aby uzyskać niezbędne dofinansowanie. Oczywiście o dalszych krokach  gmina będzie powiadamiać na bieżąco. Data startu inwestycji uzależniona jest od otrzymanego dofinansowania.

Jak wygląda sam projekt budowy?

Sam blok będzie raczej niewielkich rozmiarów. Powierzchnia użytkowa całej zabudowy, według projektu, wynosi 1232,84 metry kwadratowe. Całość ma zmieścić 20 mieszkań. Każde mieszkanie ma mieć dostęp do indywidualnego ogrodu lub balkonu. Jak można przeczytać na stronie Idea House, rozczłonkowana bryła ma charakter bardzo podobny do zabudowy szeregowej domków jednorodzinnych. Projekt przewiduje prostą, białą fasadę, która stanowi doskonałe tło dla kontrastujących, czarnych detali, takich jak balustrady, panele elewacyjne. Projekt zakłada dużo zieleni dookoła, które doda jeszcze więcej przytulnego charakteru całości. Bryłę optycznie podzielono przez strefy klatek schodowych, to właśnie w tych miejscach zaprojektowano czarną elewację wykonaną ze stali. Dodatkowo podkreśloną ją geometrycznym oświetleniem.

Warto dodać, że w województwie wielkopolskim powstaje coraz więcej mieszkań komunalnych. Ostatnio pisaliśmy o takich budowlach w Poznaniu.