Charytatywny koncert dla Ukrainy – już jutro spotkajmy się na wspólnej imprezie

Charytatywny koncert dla Ukrainy – już jutro spotkajmy się na wspólnej imprezie

Coraz więcej osób udziela się w sprawie pomocy dla Ukrainy, która pogrążona jest wojną, po tym, jak zaatakowana została przez Rosję. W tym okresie pomoc dla nich jest szczególnie ważna. Pisaliśmy jakiś czas temu o różnych zbiórkach na terenie naszej gminy, które przekazywane były na Ukrainę lub na granicę, gdzie zbierało się coraz więcej uchodźców. Tym razem powstanie specjalny festyn połączony z super inicjatywą charytatywną.

Kto organizuje festyn i kiedy się odbędzie?

Organizatorem całego wydarzenia jest Wrzesińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców. Jak podkreślają, chcą w ten sposób zaangażować się w pomoc, a przy okazji dostarczyć odrobiny rozrywki w szczytnym celu. Tym razem organizacja zaplanowała aż dwie zbiórki w trakcie festynu. Zebrane przedmioty, ubrania i jedzenie zostanie  przekazane dla mieszkańców obwodu lwowskiego. Sam festyn odbędzie się już jutro, w czwartek 31 marca we Wrześni, przy targowisku na ulicy Kościuszki.

Dwie zbiórki i mnóstwo atrakcji

W trakcie festynu odbędą się dwie zbiórki. Pierwsza z nich rozpocznie się od godziny 8:00 do 11:00. W trakcie jej trwania będą zbierane latarki czołowe, baterie, koce, śpiwory, pościele oraz naczynia jednorazowe. Wszystkie te przedmioty będzie można nabyć na miejscu. Do akcji włączyły się bowiem firmy, które posiadają takie przedmioty w swojej ofercie, co więcej, będzie można je nabyć bez marży. Druga, identyczna akcja odbędzie w godzinach od 12:00 do 15:00.

Podczas zaplanowanego festynu, w ramach wsparcia zbiórek, w nagrodę będzie można skorzystać z podnośnika straży pożarnej, by zobaczyć panoramę miasta. Dodatkowo na miejscu dostępne będą barszcz i pierogi od ukraińskich kucharek. Wciąż przygotowywane są również inne atrakcje.

Dodatkowe informacje

Na miejscu dostępna będzie specjalna strefa informacyjna dla osób z Ukrainy. Do akcji włączyły się również szkoły z gminy Września i Miłosław. Będą one zbierały szczoteczki do zębów oraz pastę. Wszystko trafi razem z innymi darami pod granicę.

Serdecznie zapraszamy!