Do Skorzęcina zamiast nad morze

Do Skorzęcina zamiast nad morze
fot. pixabay.com

Chociaż morze nie jest tak daleko, zniechęcają astronomiczne ceny, tłok i zimna woda. Niedaleko Wrześni znajduje się jednak kompleks turystyczny, w którym niczego nam nie zabraknie.

Wygodne zakwaterowanie

Skorzęcin rozwija się od kilkunastu lat i co sezon możemy tu znaleźć coś nowego. Olbrzymi kompleks turystyczny położony między dwoma jeziorami zapewnia bogatą ofert bazy noclegowej. Wśród dostępnych możliwości znajdują się zarówno pokoje hotelowe jak i domki na wynajem o różnych standardach i wymiarach. Dla miłośników własnych przestrzeni do spania do dyspozycji jest także pole namiotowe i campingowe z pełną infrastrukturą. Nie można też narzekać na brak lokali gastronomicznych. Rozległa promenada mieści w sobie restauracje i bary z różnymi propozycjami kulinarnymi oraz miejsce na drobne przekąski jak gofry, lody czy zimne napoje na gorące dni.

O krok do zachwytu

Co wyjątkowego może znajdować się w tak blisko domu? Przede wszystkim uroczy przyrodniczy zakątek. Otoczone przez lasy naturalnie powstałe jeziora pozwalają wybrać formę odpoczynku wszystkim członkom rodziny. Leniuchujący na plaży docenią jej znacznie mniejsze zatłoczenie, czysty złocisty piasek i niezbędną infrastrukturę wokół. Ci, którzy chcą popływać, z pewnością się ucieszą, bo woda nagrzewa się tu znacznie szybciej niż w Bałtyku. Jest też przestrzeń na rowerowe lub piesze wycieczki po lesie oraz wieczorne spacery na molo.

Turystyczne zagłębie

A co jeśli znudzi się nam już kontakt z naturą? Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. W Skorzęcinie nie brakuje takich atrakcji jak automaty do gier, miejsca do zabaw dla dzieci, dmuchane zamki, place zabaw i sprzęty rodem z wesołych miasteczek. Trzeba się naprawdę postarać, żeby w ciągu kilku dni urlopu skorzystać z wszystkiego, co to mini miasteczko w środku lasu ma do zaoferowania. Większość obiektów noclegowych również przystosowane jest do potrzeb najmłodszych i częstym widokiem jest na przykład niewielki plac zabaw czy przestrzeń do zabawy na zamkniętym terenie wśród kilku domków. Z racji stale obecnych tu rówieśników, dzieci z pewnością nie będą się nudzić.

Kolejne oblicze

Gdy wiele osób idzie już spać, Skorzęcin zmienia swoją twarz, a tuż przy plaży zaczyna rozbrzmiewać muzyka. To swoiste miasteczko turystyczne, w jakie zmienia się kompleks w sezonie, dba także o ofertę nocnych rozrywek. Otwarte bary i dyskoteki zachęcają do zabawy. Cyklicznie organizowane są też tutaj większe eventy. Grono młodzieży przyjeżdżające na zasłużony wypoczynek w trakcie wakacji organizuje się też samodzielnie. Więc jeśli masz ochotę poznać kogoś nowego, zrobić szalony piknik na plaży w środku nocy lub po prostu poszaleć do białego rana na imprezie karaoke, wybierz się do Skorzęcina. Z racji niewielkiej odległości od Wrześni, kompleks może stać się też dobrym miejscem na krótki, weekendowy wypad za miasto.