Gdzie udać się nad wodę w okolicy Wrześni?

Gdzie udać się nad wodę w okolicy Wrześni?

Lato to najlepszy czas, aby wybrać się nad wodę. Szczególnie, kiedy za oknem jest upał i przychodzi weekend, to wówczas wiele osób szuka ochłodzenia nad jeziorem czy innym akwenem wodnym. Miasto Września jest położone w doskonałej lokalizacji. W niedalekiej odległości znajduje się wiele jezior, które doskonale nadają się na jednodniowy wypad lub dłuższą przerwę.

Skorzęcin i jeziora Niedzięgiel i Białe

Skorzęcin to ośrodek wypoczynkowy, który znany jest już praktycznie w całej Polsce. Znajduje się w powiecie gnieźnieńskim, niecałe 30 km od Wrześni. Nic dziwnego, że to popularne miejsce, z tego względu, że znajduje się tam duża piaszczysta plaża oraz wiele atrakcji turystycznych. Dodatkowo sama woda jest tam bardzo czysta. Na miejscu znajdziemy deptak, wiele punktów gastronomicznych, specjalnie wydzieloną strefę do pływania oraz strefę rekreacyjną na plaży. Co więcej, nad bezpieczeństwem czuwa tam ratownik. W ostatnim czasie kurort został wyremontowany, więc tym bardziej zachęca do odwiedzin.

Powidz i Jezioro Powidzkie

Powidz to kolejna miejscowość, która zachęca do odwiedzin. Znajduje się około 35 km od Wrześni. Na turystów czeka tam malowniczy akwen polodowcowy – Jezioro Powidzkie. I znów do dyspozycji mamy piaszczystą plażę, pomosty, a także liczne punkty gastronomiczne i noclegowe. Dla miłośników sportów wodnych znajdzie się wypożyczalnia motorówek, kajaków czy rowerów wodnych. Wszystko w niedalekiej odległości od Wrześni.

Jezioro Gopło

Nieco ponad 80 km od Wrześni znajdziemy także Jezioro Gopło. Jest ono jednym z największych jezior w Polsce, klasyfikuje się na 9 miejscu pod względem wielkości powierzchni w Polsce. Samo miejsce jest niezwykle klimatyczne, nico owiane nutą tajemniczości. Obok jeziora znajdziemy wiele lasów. Nad samym jeziorem znajdziemy kilka plaży, między innymi w samej Kruszwicy spotkamy takie plaże jak: Plaża na Cyplu, Dzika Plaża, czy Plaża Łagiewniki. Nie zabraknie w tych miejscach wielu atrakcji, wypożyczalni sprzętu wodnego, a także punktów gastronomicznych.