Kiedy będzie można korzystać z krytego basenu we Wrześni?

Kiedy będzie można korzystać z krytego basenu we Wrześni?

Jakiś czas temu pisaliśmy o remoncie krytego basenu we Wrześni. Dziś przychodzimy z nowymi informacjami na temat zaawansowania pracy oraz przewidywanej daty otwarcia.

Kryta pływalnia we Wrześni

Basen we Wrześni należy do gminnej spółki, która zapłaciła za niego 2,1 mln złotych. Dodatkowo trzeba było zakupić niezbędne urządzenia. Na ten cel przeznaczono 3 mln złotych. Pod koniec 2021 roku zakończył się już jeden remont, dotyczył on dachu. Wówczas nowa inwestycja wynosiła ponad milion złotych. Prace związane z remontem dachu udało się zakończyć w terminie, czyli tuż przed świętami bożego narodzenia. Jak wyjaśnia specjalista do spraw zarządzania krytą pływalnią we Wrześni, Piotr Swancar, w tym momencie na ukończeniu są prace projektowe, które konieczne były do wykonania wraz ze strażą pożarną oraz wojewódzkim konserwatorem zabytków. Na ten moment gmina Września zakupiła już większość wyposażenia, które jest niezbędne do zainstalowania na basenie. Jakie prace jeszcze pozostały? Obecnie gmina czeka na gotowy projekt basenu. Wtedy rozpoczną się przetargi na wymianę okien i drzwi. Na samym końcu remontowany będzie hol, szatnie oraz hala sportowa.

Na kiedy planowane jest otwarcie basenu?

Jeśli planowane prace zakończą się zgodnie z założeniem, to kryta pływalnia będzie dostępna dla mieszkańców jeszcze w tym roku. Wstępie, prace mają zostać zakończone do 19 września. Nie oznacza to jednak, że tego samego dnia obiekt zostanie oddany do użytku dla mieszkańców. Po ukończeniu prac konieczne jest wykonanie odbioru technicznego. Należy zatem sprawdzić, czy wszystkie prace zostały wykonane, czy wszystko działa zgodnie z założeniem po napełnieniu niecek basenowych oraz należy przeprowadzić badania jakości wody. Jeżeli finalnie okaże się, że wszystko jest w porządku, obiekt będzie można oddać do użytku. Trzymamy zatem kciuki, żeby nie było żadnych opóźnień.