Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczyna przygotowania do wyborów lokalnych

Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczyna przygotowania do wyborów lokalnych

Partia Polskie Stronnictwo Ludowe jest w trakcie przygotowań do zbliżających się wyborów samorządowych. W kwestii tych planów, w poniedziałek 27 listopada, odbyło się spotkanie zarządu powiatowego w miejscowości Skotniki, należącej do gminy Miłosław.

Zgodnie z wydanym oświadczeniem, członkowie partii podjęli decyzję, że nie wystawią swojego kandydata na stanowisko burmistrza w trzech gminach – Miłosław, Nekla i Pyzdry.

Informacje uzyskane od jednego z uczestników spotkania, który wybrał anonimowość, mówią, że prezesi PSL z wymienionych gmin uznali, iż obecni burmistrzowie wykonują swoje obowiązki adekwatnie i cieszą się popularnością wśród mieszkańców. Z tego powodu zostaną nienaruszeni.

Nie wiadomo jednak, czy Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponuje swojego kandydata na stanowisko wójta gminy Kołaczkowo. Obecnie funkcję tę pełni Teresa Waszak reprezentująca PSL.

Podczas spotkania nie pojawiła się osoba pełniąca urząd wójta. W jej imieniu na zebraniu był obecny mąż, Stefan Waszak, który zarządza lokalnymi strukturami partii. Poinformował, że mimo współdzielenia łóżka z żoną, nie jest pewien, czy ona wystartuje w nadchodzących wyborach. Przy tej okazji rzucił żart, że to redaktorzy wybierają kandydatów na wójta, jak informuje nasz źródło.

Jest również niepewne, czy PSL wystawi swojego kandydata do rywalizacji o stanowisko burmistrza Wrześni. Wiele zależy od rozwoju sytuacji związanej z obecnym burmistrzem, Tomaszem Kałużnym. Przypomnijmy, że 6 listopada burmistrz usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 10 lat więzienia.