Remont pływalni we Wrześni

Remont pływalni we Wrześni

Miasto pod koniec grudnia minionego roku zakończyło renowację dachu krytej pływalni przy ulicy Kościuszki. Trwający obecnie etap to generalny remont budynku.

Kiedy będzie można pójść na basen?

Gminna spółka nabyła budynek w grudniu 2020 roku. Kwota, jaką musiała zapłacić za krytą pływalnię to nieco ponad 2 mln złotych. W tym momencie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych dokonuje gruntownego remontu basenu. Jak dowiadujemy się od zarządzających pływalnią przy ulicy Kościuszki, remont związany z wymianą pokrycia dachowego został ukończony w czasie tj. na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia. Wg najnowszych wieści sam projekt jest już praktycznie ukończony. W jego opracowaniu brał udział jeden ze specjalistów ze Straży Pożarnej oraz wojewódzki konserwator zabytków. Wspomniana wcześniej modernizacja dachu budynku kosztowała gminę prawie 1 mln złotych

Co dalej z remontem pływalni?

W następnej kolejności, gdy projekt basenu będzie już sfinalizowany, gmina planuje ogłoszenie przetargu na wymianę okien oraz drzwi. Po tej modernizacji rozpocznie się dość czasochłonny etap wykończenia hali basenowej, szatni oraz holu. Jeśli chodzi o wyposażenie krytej pływalni, praktycznie większość niezbędnego wyposażenia została już ustalona oraz zakupiona przez gminę. Mieszkańcy Wrześni będą mogli zatem swobodnie korzystać z wielu udogodnień. Kilka dni temu na basen dostarczone zostały elementy systemu wentylacji przeznaczone dla hali basenowej i zaplecza. Ich wartość to ponad 300 tys. zł.

Kiedy będzie można skorzystać z basenu?

Całość remontu i niezbędnych prac, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem projektu, powinna zostać zakończona jeszcze w tym roku. Wtedy też, mieszkańcy będą mogli rozpocząć korzystanie z pływalni. Pozostaje nam zatem czekać i śledzić na bieżąco postępy w budowie. Kryty basen we Wrześni był dostępny dla mieszkańców przed ponad dwie dekady. Jego zamknięcie nastąpiło w marcu 2021 roku. Obecnie mieszkańcy muszą dojeżdżać do Gniezna, Środy Wlkp. lub Słupcy.