Robaki jako pokarm w przedszkolu

Robaki jako pokarm w przedszkolu

Niepubliczne przedszkole Miś Uszatek z Wrześni postawiło na nietypowe jedzenie w przedszkolu. Chodzi o głośny filmik z zajęć, podczas których przedszkolaki poznawały nietypowe jedzenie, czyli owady. Część dzieci miała okazję spróbować takiego jedzenia, co wywołało oburzenie w internecie.

Nie wszystkim się to spodobało

W listopadzie 2022 roku przedszkole opublikowało na swoim fanpage’u na Facebooku wpis z wideo i zdjęciami z zajęć, podczas których dzieci zapoznawały się z owadami przeznaczonymi do jedzenia. Były to m.in. jadalne karaczany i larwy. Jednak w niedzielę 19 lutego placówka wydała oświadczenie, że od piątku 17 lutego jest narażona na obraźliwe, hejterskie ataki w internecie. Część z nich miała mieć charakter gróźb karalnych.

Nauka poprzez poznanie różnych smaków i kultur

Przedszkole wyjaśniło, że organizacja takiego dnia, podczas którego dzieci miały okazję poznać różnorodność i nietypowość jedzenia w różnych częściach świata. Zajęcia miały jedynie na celu pokazanie dzieciom różnorodności i zwiększenie ich świadomości kulturowej. Placówka podkreśliła, że żaden z rodziców nie zgłosił sprzeciwu czy zastrzeżeń w tej sprawie. Jednak po ponad dwóch miesiącach od opublikowania postu, bez znanych powodów, filmik zaczął budzić skrajne emocje w sieci.