Strata dla lokalnej edukacji: Śmierć dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłosławiu

Strata dla lokalnej edukacji: Śmierć dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłosławiu

Ze smutkiem informujemy, że w nocy z ostatniego dnia tygodnia na początek kolejnego, związana z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Miłosławiu, Justyna Trawińska przegrała walkę z ciężką chorobą. Pełniła tam obowiązki dyrektora, dzieląc się swoim doświadczeniem i pasją do pedagogiki.

Pani Justyna objęła stanowisko dyrektora tej znanej placówki edukacyjnej dopiero rok temu, w 2020 roku. Była to dla niej ważna rola i szansa na realizację swoich celów zawodowych.

„Z dumą mogę powiedzieć, że jestem dyplomowanym nauczycielem z ponad ćwierćwiecznym doświadczeniem pedagogicznym” – wyznała nam, kiedy rozmawialiśmy z nią tuż po jej zwycięstwie w konkursie na stanowisko dyrektora. „Aktualnie pracuję jako nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz. Jestem absolwentką studiów magisterskich z zakresu filologii polskiej oraz studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Ukończyłam także kurs kwalifikacyjny dla kadry kierowniczej w oświacie” – dodała.

Wcześniej Justyna Trawińska pełniła między innymi funkcję wicedyrektora gimnazjum w Miłosławiu.

Zaplanowano mszę świętą za zmarłą panią dyrektor. Odbędzie się ona 5 września o godzinie 18:00 w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła Większego w Miłosławiu.