Szachowy spektakl w Zdziechowie: Turniej „Każdy wygrywa”

Szachowy spektakl w Zdziechowie: Turniej „Każdy wygrywa”

6 maja w Zdziechowie dało początek szachowemu turniejowi „Każdy wygrywa”, który potrwa do najbliższej niedzieli. Wydarzenie ma miejsce w tamtejszej hali sportowej i jest organizowane pod patronatem Marii Suplickiej, wójt gminy Gniezno. Za organizację odpowiadają Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19 z Zdziechowa oraz LKS Chrobry Gniezno.

Turniej ma na celu propagowanie szachów jako formy spędzania czasu zarówno wśród osób dorosłych, jak i młodzieży szkolnej. Dodatkowo, daje możliwość podniesienia kategorii szachowych uczestnikom. Charakteryzuje się otwartością – każda osoba, niezależnie od posiadanych umiejętności gry w szachy, może wziąć udział w zawodach.

Zmagania toczyć będą się między grupami składającymi się z dorosłych i dzieci, których podział następuje na podstawie posiadanej kategorii szachowej. Lokalne warunki pozwoliły na ograniczenie liczby uczestników do 150 osób, podzielonych pomiędzy cztery grupy: A, B i C – po 30 osób oraz D – skupiającą 60 osób.

Dla triumfatorów przygotowane są statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych zawodników z każdej grupy. Każdy uczestnik otrzyma również drobny upominek, co podkreśla ideę turnieju: „Każdy wygrywa”.