Tablica klubu trafi do izby pamięci

Tablica klubu trafi do izby pamięci

Dnia 3-go października miejsce miało oficjalne zdjęcie tablicy klubu LZS Błękitni Psary Polskie. Tablica trafiła do izby pamięci, jak powiedział sołtys – Łukasz Cichy. Dla wielu fanów akt ten jest raczej niezrozumiałym brakiem szacunku dla klubu LZS Błękitny Psary Polskie. Kibice obawiają, że w rezultacie, tak ważny element historii, jak klubowa tablica, pokryje się kurzem i przyszłe pokolenia nie będą miały z nim już do czynienia.

Zebranie odbyło się 27 września w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich. Niestety, organizacja, jak też przebieg pozostawiają wiele do życzenia. Najważniejszym punktem obrad był fundusz sołecki. Jednak można było odnieść wrażenie, iż wszelkie postulaty, jak też przebieg samego spotkania określono na chwilę przed jego rozpoczęciem. Co więcej, na zebraniu brakowało połowy rady sołeckiej.

Niestety, ale również przemówienie samego sołtysa pozostawia wiele do życzenia. Wydaje się, iż nie był do końca pewien, co chciał przekazać mieszkańcom. Nie pomogły również pytania ze strony zebranych. Pierwsze, co udało się ustalić, w dość mglisty sposób, to fakt, że 47 tys zł z funduszu sołeckiego nie może pokryć konkretnych celów. Powody jednak nie są bliżej znane.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć pytać, które dotyczyły klubu LZS Błękitni Psary Polskie. Osobom w dużej mierze zainteresowaną był Bogumił Kwiatkowski z Projektu Września. Przysłowiowo, odsyłał pytającego od Annasza do Kajfasza, finalnie zakończył rozmowę na pytanie odpowiadając pytaniem. Tak naprawdę ciężko ustalić jakiekolwiek fakty. Niby klub istnieje, ale ma swój zarząd na boisku w Psarach Polskich.

Jednocześnie sołtys orzekł, iż tablica z nazwą klubu zostanie zdjęta. Nie wiadomo jeszcze, czy to oznacza, że klub przestanie istnieć. Nie wiadomo również, czy pojawi się nowa. Jednak decyzja o jej przekazaniu do izby pamięci jest równie jednoznaczna, co stanowi dość jasny sygnał. Pomimo pytań ze strony zainteresowanych cała sytuacją, nie udało się uzyskać żadnych, konkretnych odpowiedzi od sołtysa.