Wezwanie policji kosztowało je fortunę

Wezwanie policji kosztowało je fortunę

5 lutego 2022 roku na miejsce kolizji wezwano patrol policji. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gorazdowo, gdzie dwie kierujące nie mogły dojść do porozumienia, ponieważ obie uważały, że wina leży po przeciwnej stronie. Zapłaciły za to niemałą cenę.

Spowodowanie zagrożenia uszczupliło ich stan konta

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na terenie miejscowości Gorazdowo w gminie Kołaczkowo. Dwie młode mieszkanki Wrześni oraz Miłosławia brały udział w zdarzeniu, które skutkowało uszkodzonymi lusterkami ich pojazdów. Brak chęci dogadania się w tej sprawie okazał się mało korzystnym rozwiązaniem. Po przyjeździe na miejsce kolizji mundurowi po zweryfikowaniu zajścia ukarali obie kierujące mandatami po 1100 zł. Ponadto na ich konta trafiło po 6 punktów karnych. Przyczyną był brak zachowania należytej ostrożności i odstępu między pojazdami podczas manewru wymijania. Na szczęście obyło się bez obrażeń, a ucierpiały jedynie pojazdy i to w nieznacznym stopniu.

Nowy taryfikator dla kierowców jest bezlitosny

Jak wiemy, nowy taryfikator nie oszczędza kierowców w 2022 roku, o czym mieszkanki powiatu wrzesińskiego mogły się przekonać. Znacząco w górę poszybowały stawki za przekroczenie prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i wszystkie nieznaczne stłuczki jak np. wspomniane zderzenie się pojazdów lusterkami. Spowodowanie zagrożenia jest objęte minimalnym mandatem 1000 zł, choć kwota rośnie jeszcze bardziej w momencie, gdy dojdzie do uszkodzeń ciała. Powyższy przykład z sytuacji dwóch Pań pokazuje, że wezwanie policji nie zawsze jest niezbędne, a wystarczy nić porozumienia. Przypomnijmy, że największe zmiany w 2022 dotyczą przekraczania prędkości. Za poruszanie się pojazdem do 30 km/h ponad obowiązujący limit prędkości, kierowcy wyciągną z portfela nawet 400 zł. Najwięksi piraci drogowi, którzy przekroczą prędkość o 71 km/ i więcej, zapłacą 2500 zł. Punkty karne resetują się po 2 latach.