Wypadek na autostradzie A2 – kierunek Świecko zablokowany

Wypadek na autostradzie A2 – kierunek Świecko zablokowany

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w sobotę. Dokładniej, doszło do niego o godzinie 15:20 na 209. kilometrze autostrady A2.

W wyniku tego zdarzenia, ruch na autostradzie A2 w kierunku Świecka został znacznie utrudniony. Szczególnie dotknięty jest odcinek między Wrześnią a Słupcą, gdzie możliwość swobodnej jazdy została całkowicie zablokowana. Przewidywane jest, że te utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin.

Sytuację skomplikowała kolizja, która miała miejsce na wysokości Wrześni. Tam doszło do zderzenia samochodu dostawczego z pojazdem osobowym. Na szczęście, według wstępnych informacji, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń w wyniku tego niefortunnego zdarzenia.

Ruch w stronę Świecka nadal jest utrudniony. Szczególnie trudności mogą napotkać kierowcy na odcinku pomiędzy Wrześnią a Słupcą, gdzie przewiduje się, że normalizacja sytuacji może zająć około dwóch godzin.