Wypadek na drodze krajowej nr 92: samochód osobowy vs dzikie zwierzę

Wypadek na drodze krajowej nr 92: samochód osobowy vs dzikie zwierzę

W ostatni piątek, datowany na 8 września, powiadomienie o niefortunnym zdarzeniu drogowym dotarło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w mieście Września. Wypadku tego doszło na drodze krajowej o numerze 92, lokalizowanej w obszarze Podstolic.

Do miejsca zdarzenia natychmiast wysłano jednostki straży pożarnej z Wrześni oraz Nekli. Towarzyszyły im służby medyczne, a także funkcjonariusze policji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy ujawnili samochód osobowy, który zakończył swoją jazdę w rowie przydrożnym. Na jezdni leżała martwa zwierzyna. Do celów interwencyjnych strażaków należało przede wszystkim zabezpieczanie terenu zdarzenia oraz eliminowanie potencjalnych zagrożeń drogowych. Kobieta, która prowadziła uszkodzony pojazd, opuściła go bez konieczności pomocy z zewnątrz. Ruch na drodze krajowej nr 92 w stronę Wrześni był możliwy jedynie jednym pasem ruchu podczas trwających działań – takie informacje przekazali nam strażacy ochotnicy z Nekli.

Adam Wojciński, rzecznik prasowy lokalnej policji, poinformował nas, że do wypadku doszło o bardzo wczesnej porze dnia, dokładnie o 4.40.