Zdarzenie na ul. Kościuszki we Wrześni – pożar dwóch samochodów dostawczych

Zdarzenie na ul. Kościuszki we Wrześni – pożar dwóch samochodów dostawczych

Na ulicy Kościuszki we Wrześni doszło do niecodziennego zdarzenia, które miało miejsce 13 grudnia, w środę. Aż trzy zespoły strażaków musiały interweniować na miejscu zdarzenia.

Po godzinie 20, dokładnie o 20:54, wpłynęło zgłoszenie alarmowe na numer 112. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że na jednej z posesji dochodzi do pożaru samochodu.

Zgłoszenie brzmiało następująco: „Niedaleko sklepu Lidl, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Sikorskiego, płonie pojazd dostawczy”. W odpowiedzi na to zgłoszenie natychmiast wysłano dwa wozy straży pożarnej z Wrześni oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej Kaczanowo.

Magdalena Cieślak, drugi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, przekazała szczegółowe informacje na temat sytuacji na miejscu zdarzenia: „Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że pożarem objęte są dwie kabiny samochodów dostawczych. Pojazdy te były zaparkowane na placu i w całości otoczone płomieniami”.

Na szczęście, mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie został poszkodowany. Aby ugasić pożar, strażacy musieli użyć dwóch strumieni ciężkiej piany.

Reasumując, całkowitemu spaleniu uległy kabiny dwóch samochodów dostawczych. Jak informuje M. Cieślak, pojazdami tymi były Fiat Ducato oraz Opel Movano.