Ferie we Wrześni

Ferie we Wrześni

W tym roku ferie w województwie wielkopolskim przypadają na ostatnie dni stycznia i trwają do połowy lutego. Można śmiało powiedzieć, że połowa wakacji zimowych za nami, dlatego warto przypomnieć o zasadach bezpiecznego spędzania czasu.

Zima w mieście

Wiele miejsc oferuje w tym czasie wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych. Warto zajrzeć na strony domów kultury, muzeum czy bibliotek. To tam zorganizowane są warsztaty, zajęcia artystyczne czy spotkania z rówieśnikami, na których można pograć w planszówka lub poczytać wspólnie książki. Nie zabraknie także zimowych emocji sportowych. Przypominamy, że w tym okresie otwarte są lodowiska, a wiele miejsc oferuje półkolonie zimowe, które są świetną alternatywą dla dzieci lubiących sport i zajęcia ruchowe.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Ferie zimowe to czas zabaw na śniegu, ale należy pamiętać o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, aby ubierać się odpowiednio. Spędzając czas na dworze warto wybierać bezpieczne miejsca i przedmioty. Ferie to również czas wyjazdów, dlatego warto zwrócić uwagę na czynniki atmosferyczne. Zimą, szczególnie kiedy na drodze zalbegaśnieg czy lód, droga hamowania jest wydłużona. Dostosuj się do obowiązujących warunków. Przypominamy również, aby zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.