31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Września po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu.

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak we Wrześni obchodzono 31.finał WOŚP?

Tradycyjnie wrzesiński finał rozpoczęła 24-godzinna Sztafeta po Światełko do Nieba. Sztafeta wystartowała w sobotę o 20.00 na stadionie przy ZSTiO. Dobrą alternatywa był fakt, że każdy kto tylko chciał dołączyć do biegu, mógł to zrobić o dowolnej porze i wybrać dowolny dystans. Wystarczyło tylko wrzucić datek do puszki WOŚP. Oprócz tego, tradycyjnie wczoraj na ulicy można było spotkać wolontariuszy, którzy zbierali datki w różnych miejscach. Z kolei na strzelnicy LOK-u przy ul. Ogrodowej odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Wielkiego Serca.