Piłkarze z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni mistrzem Wielkopolski

Piłkarze z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni mistrzem Wielkopolski

Piłkarze z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni zdobyli złoty medal mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Szkół Ponadpodstawowych. W ostatnim czasie zespoły sportowe z tej szkoły świetnie sobie radzą na różnych rozgrywkach, to już trzecie, bardzo ważne trofeum. Kilka dni temu siatkarze z Zespołu Szkół Politechnicznych otrzymali brąz, a na początku kwietnia złoto w wojewódzkiej imprezie wywalczyli futsaliści.

Przebieg meczu

Finał wojewódzki XXIII Licealiady odbył się w Kaliszu. W zawodach wzięło udział siedem drużyn z województwa Wielkopolskiego. Wrześnianie w fazie grupowej pokonali III LO Kalisz, Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie. W  półfinale pokonali  Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Szamotułach wynikiem 4:1. W meczu o złoto okazali się o jedną bramkę lepsi od Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Zwycięskiego gola, kilka minut przed końcem meczu strzelił Wiktor Strzelczyk. Podczas całego turnieju najlepszym piłkarzem okrzyknięto Bartosza Grajkowskiego.

Jak wygląda oficjalna klasyfikacja końcowa turnieju?

Po rozegraniu wszystkich meczów, można już oficjalnie przedstawić, jak wygląda klasyfikacja drużyny. Łącznie udział w zawodach brało 7 drużyn. 

  1. Zespół Szkół Politechnicznych Września
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Krobia
  3. Zespół Szkół Zawodowych nr 3 Szamotuły
  4. III Liceum Ogólnokształcące Kalisz
  5. Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych Żychlin
  6. Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego Złotów
  7. IV Liceum Ogólnokształcące Kalisz

Aktualny skład drużyny

W trakcie meczu, w skład reprezentacji Zespołu Szkół Politechnicznych wchodzili tacy gracze jak: Jan Perzyński, Mateusz Chojnacki, Dawid Cieślak, Mikołaj Czajczyński, Jędrzej Czajczyński, Tymoteusz Graczyk, Bartosz Grajkowski, Michał Mielowski, Marcin Spychalski, Wiktor Strzelczyk. Zespół trenuje pod czujnym okiem Roberta Czerniaka.

Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.