Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni – wraca po dwuletniej przerwie 

Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni – wraca po dwuletniej przerwie 

3 maja o godzinie 9:00 ruszy Rodzinny Rajd Rowerowy. Jest to jedno z najbardziej znanych wydarzeń, które co roku mają miejsce we Wrześni. Tym razem jest to wyjątkowe wydarzenie, dlatego, że wraca po dwuletniej przerwie. Sprawdźmy, co dokładnie wiadomo na temat planowanej imprezy. 

Kilka tysięcy rowerzystów

We wtorek z ul. Armii Poznań wyruszy ponad 5100 osób. Uczestnicy będą mogli wybrać dwie trasy – pełną lub skróconą. Jak zapewniają organizatorzy, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Z zasady sam rajd przeznaczony jest dla całych rodzin – dla rodziców, dzieci, dziadków Ta idea sprawdziła się, a z roku na rok przybywa chętnych. Każdy z zapisanych uczestnik otrzyma na mecie zupę, wodę oraz niespodziankę. Jeśli ktoś jeszcze się nie zapisało, to może dołączyć w trakcie jazdy, na trasie. Co ważne, cała trasa w tym dniu wyłączono z ruchu dla innych pojazdów. Wszystko dla bezpieczeństwa. Całość trasy przewidziano na około trzy godziny. 

Dwie trasy do wyboru

W tej edycji dostępne będą dwie trasy. Każda z nich startuje z ul. Armii Poznań i prowadzi do ul. Szeroką i Waryńskiego do skrzyżowania z Szosą Witkowską. Następnie trasa wiedzie przez nowe osiedla mieszkaniowe – ulice Donaja, Śmidowicz i Strzykały. Tam jest sporo nowych dróg i wielu wrześnian nawet nie zna tych okolic. Później trasa zawraca na Szosę Witkowską i prowadzi prosto do Gutowa Małego. Następnymi miejscowościami na trasie są Grzybowo, Sobiesiernie i Ostrowo Szlacheckie. Później wraca do Gutowa i do Wrześni, ulicami Kopernika i Sokołowską do Sokołowa, gdzie na boisku zostanie zorganizowana meta. Jest to trasa główna i zawiera 21 km. Można również wybrać trasę, która ma 6 km. Na zakończenie przewidziano piknik, a na trasie towarzyszyć będzie Orkiestra na Dużym Rowerze, która pojedzie z uczestnikami, a później powita ich na mecie, gdzie finalnie zagra koncert.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W dalszym ciągu można się zapisać na rajd! A jeśli zastanawiasz się czy warto jeździć rowerem, to poznaj kilka zasad, dla których warto wybrać ten sport.