Park rozrywki w zgodzie z naturą? To możliwe

Park rozrywki w zgodzie z naturą? To możliwe
fot. pixabay.com

Coraz częściej mówi się o problemach, jakie nasz styl życia wywołuje w środowisku naturalnym. Podczas opieki nad dzieckiem często stawiamy jednak na wygodę i jego dobre samopoczucie, a nie zgodność z ekologicznymi zaleceniami. W te wakacje nie musi tak być. Zobacz gdzie niedaleko Wrześni udać się z dziećmi, aby nie nabawić się wyrzutów sumienia z troski o otaczającą nas przyrodę.

Czas oczekiwania

Na otwarcie tego wyjątkowego miejsca czekało wiele rodziców, a media śledziły postępy z zapartym tchem. Wyjątkowy obiekt w skali całego kraju oraz zgodnie ze światowymi tendencjami związanymi z ochroną środowiska jest już w Nekli. Pierwszego dnia obsługa tego parku rozrywki liczyła gości w setkach i bacznie przyglądała się, jak nietypowe konstrukcje sprawdzają się w kontakcie docelowym klientem. Najbardziej surowi recenzenci, którzy tłumnie przybyli z rodzicami, wystawili pochlebne opinie. Na zdjęciach widnieją bowiem szczerze uśmiechnięte twarze dzieci.

Wszystko dla najmłodszych

Elfland to park rozrywki wybudowany bez szkody dla środowiska. Ten główny cel, jaki przyświecał jego twórcom, nie sprawia jednak, że miejsce to traci na atrakcyjności. Wszystkie elfy i leśne wróżki będą tam miały okazję na wyładowanie niespożytych pokładów energii, twórcze zwiedzanie tajemniczych zakamarków i oczywiście dobrą zabawę. Nie zabraknie zjeżdżalni, platform do wspinaczki i ćwiczenia równowagi ani ciasnych korytarzy, w których można się schować. Poza piskiem i śmiechem najmłodszych nie słychać tutaj denerwujących dźwięków urządzeń mechanicznych. Wszystko dlatego, że tutaj ich nie znajdziemy. Park ma być miejscem umożliwiającym zabawę najmłodszym bez szkody dla otaczającej zieleni i zamieszkujących ją zwierząt. Stanowi przy okazji doskonałe miejsce, by pokazać dzieciom, jak postępować,  aby nie zniszczyć naszej planety.

Proste rozwiązania

Jak zatem zbudowany jest park rozrywki, jeśli nie ma w nim elektroniki? Angażujące do zabawy konstrukcje powstały z naturalnego drewna akacjowego. Jak wspomniano, ruch urządzeń nie jest napędzany zewnętrznym źródłem energii. To mali użytkownicy przejmują inwencję twórczą ich wykorzystania. Brak też rozpraszających światełek i dźwięków, co zdecydowanie jest zaletą Elflandu w przypadku najmłodszych dzieci. Ze spokojnej atmosfery do zabawy skorzystają oczywiście także starsi odkrywcy.