Rodzinne Ogródki Działkowe we Wrześni zyskują coraz większą popularność – mieszkańcy korzystają z własnych terenów zielonych w mieście

Rodzinne Ogródki Działkowe we Wrześni zyskują coraz większą popularność – mieszkańcy korzystają z własnych terenów zielonych w mieście

Skąd takie zainteresowanie RODos?

Nie da się nie zauważyć, że takie duże zainteresowania związane jest poniekąd z pandemią i obostrzeniami, które zostały wprowadzone. Rodzinne Ogródki Działkowe nie objęto wówczas żadnymi zakazami, dlatego wiele osób uciekał z domów na tereny zielone, aby spędzić miło i przyjemnie czas. Warto również dodać, że w tym okresie ceny działek podskoczyły o 300, a nawet niektóre z nich o 400%.

Jak sytuacja wygląda obecnie?

Mieszkańcy, którzy od lat spędzają na działkach swoje wakacje i urlop, chętnie żartują, że swój wolny czas spędzają na Rodos, czyli Rodzinnych Ogródkach Działkowych Otoczonych Siatką. To żartobliwy sposób, który podkreśla, jak ważne dla nich są takie miejsca, gdzie mogą pobyć na łonie natury. Jedna z mieszkanek Wrześni, mówi, że nie wyobraża sobie życia bez swojego ogródka. Co roku z niecierpliwością oczekuje na pojawienie się sezonu, podczas którego mogłaby rozpocząć prace ogrodowe. Dodatkowo, jak wspomina Pani Aleksandra, docenia pierwsze promienie słońca. Praca w takich warunkach, na świeżym powietrzu to dla niej prawdziwa chwila wytchnienia.

Ceny coraz wyższe – a ogłoszeń o sprzedaży działki coraz mniej

Pani Aleksandra sama podkreśla, że widzi, co obecnie dzieje się na rynku. Ceny poszybowały w górę, a samych ogłoszeń jest coraz mniej. Przeszukując różne portale ogłoszeniowe, można zauważyć kilka ogłoszeń, które oferują sprzedaż ogródka działkowego we Wrześni. Ceny i metraże są bardzo różne. Przykładowo, działka 526 metrów kwadratowych, z zabudowana altaną, podciągniętą wodą i prądem kosztuje 52 tys. złotych.